Websocket kullanmak istiyorsunuz o zaman adım adım ubuntu sunucunuzu konfigüre edelim ilk olarak aşağıdaki komutları kullarak ilgili kurulumları yapalım Şimdi geldim index.js (server kurulumu) nginix ayarları index.js oluşturup serveri ayağa kaldırdınız ama burada güvenlik önlemlerini almayı unutmayın index.js e dışarıdan izin vermeyin ulasmaya

facebook gönderiyi beğenenleri sayfaya davet etmek için asağıdaki kodu kendine göre düzenleyiniz. ilk olaraktarayıcı console ekranını acınız ve asağıdaki kodu kendine göre düzenleyerek yapıştırınız.

arakdaslar javascript bazı konularda sizlerin yazılım programlamada hayatınızı kurtaracak bircok özellikler barındırıyor. bunlardan birtaneside sizin kullanıcılarınızın hangi işletim sistemini kullandığını tespit etmesidir. bu ne işe mi yarayacak. buna göre özel kodlamalar yada linkler verebilirsiniz aşağıdaki kodu kendinize göre düzenleyebilirsiniz.

Diyanet işleri başkanlığı kursiyer işlemlerinden katılım belgeleri yada basarı belgelerini tek tek indirmek zor geliyorsa asağıdaki kod ile toplu indirme yapabilirsiniz. yapmanız gereken dibbys ilgili alana gelip f12 ile console alanından aşağıdaki kodu çalıştırmak. Başarı belgeleri içinse aşağıdaki kodu kullanabilirsiniz.

Javascript ile tarih saat farkı altınız fakat Diğer tüm tarayıcılarda çalışırken safari tarayıcısında çalışmıyor. buda ios kullanıcıları için cok büyük sorun. bunun en kolay yolu t damgasının eklenmesi iledir. örneğin Safari: Date.parse(“2020-01-23 11:57:00”) NaN Date.parse(“2020-01-23t11:57:00”) 1485115020000 Krom: cözümü ise dateString.replace(/ /g,”T”) bununla yapabilirsiniz yada tarihin formatını aynı su örnektekine benzetin

JavaScript ile kullanıcılarınızın kullandığı tarayıcıyı tespit edebilirsiniz. örneğin bir uygulamanız var ios kullanıcılarına sadece ios uygulama indirme linki androidlerede android uygulama linkini gösterebilirsiniz. aynı zamanda bu kodla bazı safariye özelleştirilmiş kodların çalışmasını sağlayabilirsiniz. sadece bir if bloğu ile yönetimi elinize alabilirsiniz. bunun için aşağıdaki kodu kullanabilir kendinize özelleştirebilirsiniz.