Okul Servisleri takip sistemleri

Okul servisciğinde takip sistemleri yada okul servisi takip cihazları nasıl çalısır ne işe yarar bunu biraz sizin için açmak istedik.

Yaklasık olarak 11 yıllık web altyapı ve yazılım deneyimimizi bazı sektörlerde paylaşsakta baba mesleği olan okul servis taşımacılığı sektöründede tasimaliegitim.com sitesini sizin istifanize sunduk. burada taşımacılık işi yapan arkadaslarımızın en cok müşteri isteklerinden birtanesi cocuğum nerede kaldı. yada cocuğum nerede? bu soruların cevaplanması günümüzde artık cok daha kolay. GPS sinyalleri ile artık kişinin nerede hangi koordinatlarda olduğunu hemen bulabiliyoruz.

gps

okul servislerinde takip için ilk olarak gsm şirketleri ile anlaşmalı sim kartlı bir gps cihazı almak ve takdırmak. bu cihazın konum bilgilerini anlık olarak bir sunucuya göndermesi ve o bilgilerin sunucu tarafından erişilebilir halde kişilere ulaştırılması yoluyla takip edebilme imkanına sahipsiniz. buda ayrıca bir maliyet doğurur. gsm şirketlerine aylık yada yıllık bir ücret ödemeniz gerekiyor.

yine ikinci yol olarak bir telefon a yazılım aracılığı ile gps sinyallerini o telefon bir sunucuya gönderebilir. bu sayede o telefonun nerede olduğunu bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir