Meb özel öğretim ücret hesaplama

Meb okul servisleri için yaz döneminde ihaleye cıkmaktadır. daha önce okul servisi ihalesinde yol yaklaşık maliyet hesaplamayı burada yazmıştık. şimdi ise özel öğretim  servis ücreti nasıl hesaplanır bunu kaleme almak isteriz. hesaplama yapmak için öncelikle aşağıdaki linkten programımıza bakabilirsiniz.

Meb taşımalı eğitim yaklaşık maliyet hesaplama programı

Programı çalıştıramayanlar lütfen hasanaylas@hotmail.com veya 53277734 99 numaradan yardım talep ediniz.

Özel öğretim hesaplama için bir örnekle sizlere göstermek istiyorum.

öncelikle Okul Servis ihalesi birim fiyat bulma (yaklasık maliyet)  buradan okul servisi yol hesaplamayı öğrenelim.

Örneğin 13 km bir yol ve özel öğretim öğrencisi tanıma ihalesi yapılacak bunun için 13 km yaklasık maliyetin sözleşme gün sayısı + rehber görevlinin sözleşme süresince bürüt maaşı yani 180 günlük tasıma günü ve 9 aylık sözleşme süresinde 180 x bir günlük servis ücreti (yuzde 14 kırıma kadar kabul edilir alt limit olarak) + (9 x 30)x Birgünlük bürüt asgari ücret(asgari ücretin kırımı yoktur.)

örnek olarak bir günlük 13 km servis ücreti 125 tl x 180 =22.500 tl = 270 gün x 59,25=15.997,5 toplam buranın ücreti 22.500+22.500=38.497,5 yıllık maliyetidir. sistem tamamen 2020 yılı itibarı ile değişti https://tasimaliegitim.com/ sayfasından bakabilirsiniz.

Özel eğitim üceretinde kırım var mıdır?

Özel eğitim ücretinde servis ücretinde yüzde 14 e kadar kırım yapılabilir fakat hostes için asgari ücrette kırıma gidilmez yapılamaz eğer ki toplam maliyet üzerine hostes ücretinide ekleyip kırım yapılırsa  düşük teklife düştüğünden ihaleden elenir.

Özel öğretim de hostes için  sözleşme çalışma gün sayısı mı alınır?

Özel öğretimde rehber öğretmen veya hostes ücreti asgari ücretin bürütü ile sözleşme ay sayısına çarpılır yani 9 aylık bir öğretim yılında 180 gün okulun açık bulunduğu gün sayısı değil aylık bazda 9 günlük bazda ise 270 gün baz alınır. yorumlarınızı bekliyor ilginize tesekkur ediyorum.

Ayrıca sizlere daha sonra  servis ücretlerinde daha detaylı hesaplama yapacağım örneğin lise fiyatları nasıl hesaplanır. okul servislerinde neler aranmaktadır. bu gibi sorulara cevap vereceğim.

1 comment

  1. taban katsayısı işçilik maliyetin belirleyicisi olup işveren maliyeti %22,5 ve %4 genel giderler eklenmesi gerekmiyor mu neticede bir işçilik olup işverenden çıkıyor bu maliyetler taban katsayısı na eklenmesi gerekiyor. eklenmemesi yönünde bir dayanak varmı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir