Okul Servis ihalesi birim fiyat bulma (yaklasık maliyet)

Milli eğitim bakanlığının kesintisiz 8 yıllık eğitimi ile başlayan öğrenci servislerinin devlet tarafından karsılanması zorunlu lise eğitimi ile birlikte 12 yıla cıktı.  Devletin bu politikası eğitim öğretime büyük katkı sağlarken servis tasımacılığı sektorunude bi hayli canlandırdı. okul servislerini iş deneyim belgesi olan gercek kişi veya tüzel kişiler alabilmekteyken rekabette bi hayli yukseldi. Bu yüzden kırımlar en üst seviyelere cıktı ve servisciler artık para kazanamaz oldu bunada önlem almak isteyen devlet bu kırım oranını yuzde 30 la sınırlandırdı yani kişi en fazla yüzde 30 kırabilmekteydi. şimdi sizlere hem excell de hemde hesap makinesiyle birim fiyat nasıl bulunur bunu öğreteceğim

2020 yılı MEB sistemi bütünüyle değiştirdi.  yeni sisteme göre teklif oluşturmak için asağıdaki online sayfadan hesaplama yapabilirsiniz.

Online Hesaplama Yap(sayfaya git)

Ücretsiz İhale Hesaplama Güncel Yakıt Fiyatlarını ve parametreleri öğrebileceğiniz Programımız cıktı hemen İndir (v2.0 (2020) En az Windows 10 yüklü olması gerekir)

Programı çalıştıramayanlar lütfen hasanaylas@hotmail.com veya 53277734 99  veya 0850 840 7432 numaradan yardım talep ediniz.

Yaklasık maliyette iki tür hesap vardır. 10 km altı ve 10 km üstü ayrı hesaplanır(2020 yılı itibarıyla 10km altı ve üstü diye birsey kalmadı. 50 km ye kadar aynı ve farklı sistem kullanılıyor.)

Örnek (10 km altı): iğneciler köyündeki 12 öğrenci (12 öğrenci 14+1 ve altı araclatasınır katsayı buna göre alınmalıdır) 5 km  uzaklıktaki Ulus İmam hatip ortaokuluna götürülecektir. bunun yaklasık maliyetini bulalım

Meb özel öğretim ücret hesaplama için tıklayınız

Gerekli bilgiler(ihalenin yapılacağı kurumdan alınabilir yada sizde bulabilirsiniz)

1)Taban askari ücret günlük fiyat:42,45

2)mesafe: 5km

3)Yakıt litre fiyatı: 3.398

4)Yol katsayısı: 1.00

5)Arac katsayısı:1.25 (arac 14+1 arac olduğundan farklı aracların arac katsayısı farklıdır)

Formul:

Rekabet ortamını korumak için formulleri kaldırmak durumunda kaldık fiyat hesaplatmak için lütfen iletişime geciniz. veya https://tasimaliegitim.com/maliyet buradan hesap yapabilirsiniz. veya asağıdaki program tanıtım sayfasından demo program indirebilirsiniz.( tek yol katasayısı üzerinden hesaplama yapar)

Yaklasık maliyet= Asgari ücret+( x )

Yaklasık maliyet =xx;

Yaklasık maliyet=63,6875

aracın bir günlük kdv haric fiyatıdır

daha önce  bu ücrete mutahit kar payıda konmaktaydı fakat suan kalktı  bircok kurum bunu eklemiyor

Yol mesafesinin 10 km den yukarıda olduğunu düşünelim

Örnek:(15 km)iğneciler köyündeki 24  öğrencinin 15 km uzaklıktaki abdipasa lisesine tasıyan servisin yaklasık maliyeti

TABAN KATSAYISI 42,45
MESAFE 15
MOZOT NFİYATI 3,398
YOL KATSAYISI 1,00
ARAÇ KATSAYISI 1.2 (öğrenci sayısına göre arac kapasitesi)

Hesaplama artık sadece raysam sayfasından ve detaylı hesaplama için masaüstü programdan yapılacaktır. Ayrıca program haricinde sadece size özel tum kısım fiyatlarını ücret mukabilinde hesaplatma isteyebilirsiniz

Direk toplu Hesaplama yapacağınız ve online güncel yakıt ve parametreleri öğrenebileceğiniz Masaüstü  programımız çıktı.  Program detayı için tıklayınız.(mutlaka bakınız)

Demo indirmek için tıklayınız.(2020 yenilendi Windows 10 yüklü olması gerekir)(resimler asağıdadır)

mail: hasanaylas@hotmail.com

direk otomatik hesaplama yerimiz.

Online yakında hazırlanacaktır.

kurumlaragöre kısmı teklif verilip verilmeyeceği değişebiliyor.

mail: hasanaylas@hotmail.com

Ayrıca kuruma göre hesaplamalar farklılık gösteriyor. 2015-10-11_122703 bunun için excel formulleri ile otomatik hesaplama yapabilen 3 günde hazırlayacağınız hesaplamaları komple 10 dakikada hesaplayabileceğiniz otomasyon sistemli excel tablosu hazırlayabilirim.(excel tablosu dağıldığından ve rekabet ortamını ortadan kaldırdığından tablonun satısını durdurduk. bunun için sadece tek bilgisayarda çalışabilen firmaya özel masaüstü hesaplama programını taşımalı eğitim .com sitesinden indirebilirsiniz

Servis İhalesi
Ordu ve Samsun bölgesinde yıllardır faliyet gösteren tecrubeli firma Raysam Taşımacılık ltd şti  ile çalışabilirsiniz. bölgesinde sözü gecen güvenilir, kendine güvenen kişilerle veya firmalarla ortak girişim yapılabilir.  faliyet  gösterdiği  bölgede güven kazanmış olması önemlidir.

Excel listesini ver toplu hesaplama yapsın

Ortalama maliyet alma

Tek tıkla aktivasyon(sizden başka kimse kullanamaz)

5 comments

  1. 2016 için yaklaşık maliyet formulu birde size yetişebilecegim çeb telefonu olursa sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir